menu menu
facebook instagram
webstranka@karlovaves.sk
Mapa Stránky - GDPR

Arboristi pred zimou odborne orezali stromy

Ešte pred príchodom zimy Karlova Ves orezala tie časti stromov, ktoré zasahovali do obydlí, ciest alebo chodníkov. Profesionálni arboristi orezávali živé konáre stromov do 5 cm hrúbky konárov alebo suché konáre. 

V okolí Fadruszovej 10 arboristickou technikou upravili stromoradie, ktoré prekážalo verejnému osvetleniu. Z bezpečnostných dôvodov upravili aj niekoľko javorov. Pred školským areálom na Tilgnerovej 14 bolo treba skorigovať konáre stromov, ktoré zasahovali do fasády a tienili do tried. 

Stromy na Kolískovej, Hany Meličkovej, Kresánkovej a Pribišovej prešli presvetľovacím orezom za pomoci horolezeckej techniky. Tento spôsob ošetrenia prispieva k zlepšeniu vitality a bezpečnosti stromu. Odborníci upravili aj niekoľko stromov v predzáhradkách, ktoré zasahovali do fasády, do okien a balkónov. Išlo o dreviny v lokalitách Veternicová 25 – 29 a Beniakova 2.

Miestny úrad dostáva veľa podnetov od obyvateľov, ktorým privysoké stromy zatieňujú balkóny, čím znižujú svetelnosť ich bytov, spôsobujú zvýšený pohyb hmyzu, či nedostatok svetla v izbách. Niektoré stromy boli vysadené tak blízko bytových domov, že zasahujú do balkónov a poškodzujú fasádu. 

Z hľadiska estetiky a zdravia stromu je potrebné vykonávať pravidelnú údržbu. Nepriaznivé počasie ako silný vietor alebo bohatá snehová pokrývka sa môže vypomstiť ohrozením zdravia a majetku obyvateľov. Preventívne orezy stačí vykonávať v rozpätí každých štyroch až piatich rokov. Profesionálny orez drevín zároveň výrazne zvyšuje bezpečnosť v ich okolí v prípade silného vetra alebo ťažkého snehu.        

Nenašli ste na tejto stránke čo ste hľadali? Skúste Vyhľadávanie alebo nás kontaktujte na info@karlovaves.sk

Tlačiť
    Naposledy upravené: 9. novembra 2018