tlačidlo pre návrat hore
menu hamburger tlačidlo menu
facebook instagram
webstranka@karlovaves.sk
Mapa Stránky

Bazén na Dlhých dieloch čaká komplexná rekonštrukcia

KARLOVA VES, 23.9.2015 – Mestská časť Karlova Ves obdržala odborný posudok stavu bazéna v Základnej škole Alexandra Dubčeka na Dlhých dieloch, ktorý do júna tohto roku slúžil aj verejnosti. Jeho stav je z hľadiska bezpečnosti nevyhovujúci, mestská časť ho preto v tomto školskom roku neotvorí a pripraví projekt rekonštrukcie.

 

„Plavánie je súčasťou výučby našich základných škôl, slúži klubom a verejnosti vo večerných hodinách. Rozhodovanie nemôžeme brať na ľahkú váhu, preto sme si dali pripraviť odborný posudok technického stavu bazéna, na základe ktorého sa musíme rozhodnúť.“, uviedla starostka Karlovej Vsi Dana Čahojová.

 

Informáciu o stave bazéna zaradila mestská časť aj na rokovanie miestneho zastupiteľstva v utorok 22. septembra. Diskutovať o možných riešeniach prišli spolu s poslancami aj zástupcovia školy a športovcov. „Škola má záujem na tom, aby bol bazén v prevádzke. Taktiež som si plne vedomý toho, že bazén má svoje nedostatky, no súhlasím s pani starostkou, že bezpečnosť je prvoradá.“, uviedol riaditeľ ZŠ A. Dubčeka Pavol Bernáth.

 

„Plaváreň je prevádzkovaná v podmienkach, ktoré nevyhovujú z viacerých hľadísk na normou určenú kvalitu prostredia pre plnohodnotné zabezpečenie pohybových aktivít,“ stojí okrem iného v odbornom posudku, ktorý pre mestskú časť vypracovali tento mesiac. Okrem poškodenej techniky z vysokej vlhkosti vzduchu vyplynulo aj poškodenie jeho obvodových stien a všetkých kovových prvkov ako sú radiátory či lampy. V havarijnom stave je elektroinštalácia.

 

Podľa odborného posudku je stav bazéna natoľko zlý, že čiastkové opravy by riešenie len oddialili a je potrebná komplexná rekonštrukcia. Problematická je predovšetkým vzduchotechnika. „Vzduchotechnická jednotka, ktorá je súčasťou priestoru, kde je umiestnená aj časť bazénovej technológie, je z hľadiska komplexnej funkčnosti nevyhovujúca,“ stojí v posudku. Vymeniť teda bude potrebné vzduchotechnické zariadenia, bazénovú technológiu, elektrické rozvody, radiátory, ale aj bazénovú fóliu či osvetlenie.

 

„Do konca tohto roka mestská časť pripraví projektové zámery. V prípade, že bude zabezpečené spolufinancovanie, s rekonštrukciou by sa mohlo začať v polovici budúceho roka.“, uviedol zástupca starostky Branislav Záhradník. Finančnú náročnosť rekonštrukcie bazéna mestská časť odhaduje na niekoľko stoviek tisíc eur. 

Nenašli ste na tejto stránke čo ste hľadali? Skúste Vyhľadávanie alebo nás kontaktujte na info@karlovaves.sk

Tlačiť
    Naposledy upravené: 30. septembra 2015