menu menu
facebook instagram
webstranka@karlovaves.sk
Mapa Stránky - GDPR

Domácnosti dostanú už len jedno oznámenie a zoznam kandidátov

Bratislava, 8. január 2016 – Všetci voliči, ktorí dosiahnu v deň konania volieb do Národnej rady Slovenskej republiky (NR SR) 5. marca 2016 vek 18 rokov a viac, nedostanú osobitné oznámenie o dni a mieste konania volieb na svoje meno. Každá domácnosť si po novom nájde v schránke už len jedno oznámenie, na ktorom meno oprávneného voliča nebude.

 

Túto zmenu priniesol mestám a obciam nový volebný zákon, aj preto napríklad Bratislava – Karlova Ves doručí svojim obyvateľom namiesto 30.000 oznámení už len 16.600, práve toľko domácností máme v našej mestskej časti,“ vysvetlila starostka bratislavskej Karlovej Vsi Dana Čahojová. Povinnosťou miest a obcí je, aby oznámenie doručili domácnostiam do 9. februára 2016, teda 25 dní pred voľbami.

 

Každá domácnosť na Slovensku dostane okrem jedného oznámenia o voľbách aj jeden zoznam kandidátov do NR SR. V prípade bratislavskej Karlovej Vsi začnú dostávať ľudia takéto oznámenia od konca januára. Voľby do NR SR vyhlásil predseda parlamentu Peter Pellegrini 12. novembra 2015. Naposledy sa parlamentné voľby konali predčasne 10. marca 2012.

Nenašli ste na tejto stránke čo ste hľadali? Skúste Vyhľadávanie alebo nás kontaktujte na info@karlovaves.sk

Tlačiť
    Naposledy upravené: 11. januára 2016