tlačidlo pre návrat hore
menu hamburger tlačidlo menu
facebook instagram
webstranka@karlovaves.sk
Mapa Stránky

Hlasovacie preukazy pre prezidentské voľby začnú vydávať 7. februára

Karlovešťania, ktorí budú v čase prezidentských volieb odcestovaní, sa nemusia obávať, že nebudú môcť voliť. Stačí, keď požiadajú o hlasovací preukaz. Tie začne miestny úrad vydávať od 7. februára. Jednou žiadosťou je možné požiadať o hlasovacie preukazy pre obe kolá volieb. V žiadosti to však treba zreteľne uviesť.

Elektronicky požiadať o vydanie hlasovacieho preukazu na miestnom úrade je možné najneskôr do 4. marca v prvom kole a do 14. marca v prípade druhého kola volieb.

„Keď občan o hlasovací preukaz požiada, bude si ho môcť vyzdvihnúť osobne na miestnom úrade v Centre služieb občanom. Rovnako mu ho môžeme poslať aj poštou,“ hovorí vedúci organizačného referátu miestneho úradu Gabriel Kosnáč. Zároveň však upozorňuje, že hlasovací preukaz posiela miestny úrad žiadateľovi na príslušnú adresu do vlastných rúk. Miestny úrad preto radšej odporúča prísť si prevziať hlasovací preukaz osobne, keďže to býva spravidla rýchlejšie. Na jeho prevzatie však netreba zabudnúť zobrať si občiansky preukaz.

Prevziať hlasovací preukaz môže prísť občan na miestny úrad aj pre svojho príbuzného. Ten ho však na to musí písomne splnomocniť. „Splnomocnenie nemusí byť overené notárom. Ale malo by byť jasné, o akú osobu ide, a tá sa musí tiež preukázať,“ upozorňuje Gabriel Kosnáč. V takomto prípade sa musí dotyčný občan preukázať svojím občianskym preukazom.

Prvé kolo prezidentských volieb sa uskutoční v sobotu 23. marca, prípadné druhé kolo sa uskutoční v sobotu 6. apríla.

Foto: ilustračné (internet)

Nenašli ste na tejto stránke čo ste hľadali? Skúste Vyhľadávanie alebo nás kontaktujte na info@karlovaves.sk

Tlačiť
    Naposledy upravené: 3. februára 2024