menu menu
facebook instagram
webstranka@karlovaves.sk
Mapa Stránky - GDPR

Hlasovacie preukazy pre voľby do Európskeho parlamentu začnú vydávať 24. apríla

Karlovešťania, ktorí budú v čase do volieb do Európskeho parlamentu odcestovaní, môžu požiadať o vydanie hlasovacieho preukazu, vďaka ktorému budú môcť hlasovať v ktoromkoľvek volebnom okrsku na celom Slovensku.  Karloveský miestny úrad ich začne vydávať od stredy 24. apríla. Osobne o hlasovací preukaz môžete požiadať v Centre služieb občanom na Nám. sv. Františka 6 v čase stránkových hodín v pondelok, stredu a piatok. Elektronicky požiadať o vydanie hlasovacieho preukazu na miestnom úrade je možné najneskôr do 20. mája.

„Keď občan o hlasovací preukaz požiada, bude si ho môcť vyzdvihnúť osobne na miestnom úrade v Centre služieb občanom. Rovnako mu ho môžeme poslať aj poštou,“ hovorí vedúci organizačného referátu miestneho úradu Gabriel Kosnáč. Zároveň však upozorňuje, že hlasovací preukaz posiela miestny úrad žiadateľovi na príslušnú adresu do vlastných rúk. Miestny úrad preto radšej odporúča prísť si prevziať hlasovací preukaz osobne, keďže to býva spravidla rýchlejšie. Na jeho prevzatie však netreba zabudnúť zobrať si občiansky preukaz.

Prevziať hlasovací preukaz môže prísť občan na miestny úrad aj pre svojho príbuzného. Ten ho však na to musí písomne splnomocniť. „Splnomocnenie nemusí byť overené notárom. Ale malo by byť jasné, o akú osobu ide, a tá sa musí tiež preukázať,“ upozorňuje Gabriel Kosnáč. V takomto prípade sa musí dotyčný občan preukázať svojím občianskym preukazom.

Voľby do Európskeho parlamentu sa uskutočnia v sobotu 8. júna.

Foto: ilustračné (internet)

Nenašli ste na tejto stránke čo ste hľadali? Skúste Vyhľadávanie alebo nás kontaktujte na info@karlovaves.sk

Tlačiť
    Naposledy upravené: 21. apríla 2024