tlačidlo pre návrat hore
menu hamburger tlačidlo menu
facebook instagram
webstranka@karlovaves.sk
Mapa Stránky

Hlavné mesto zlyháva v príprave rekonštrukcie električkovej trate

My nič, my muzikanti. Asi tak sa podľa starostky Karlovej Vsi Dany Čahojovej správa magistrát hlavného mesta v otázke rekonštrukcie električkovej trate v Karlovej Vsi, za ktorú nesie plnú zodpovednosť. Termíny sa neustále odkladajú, ale lávky, schodiská, nástupiská aj prístrešky sú v dezolátnom stave a v 21. storočí plné bariér.

Opakovane sme požiadali pána primátora o predstavenie projektu rekonštrukcie a plánu náhradnej dopravy verejnosti. Zo strany magistrátu zatiaľ nemáme žiadnu odpoveď,“ povedala starostka Dana Čahojová. Dôvodom na vážne obavy je podľa nej najnovšie vyjadrenie primátora hlavného mesta. Ivo Nesrovnal pripustil, že sa s rekonštrukciou začne až na budúci rok. Ten je zároveň rokom volebným.

Opakuje sa tak scenár rekonštrukcie električkovej trate v Dúbravke, ktorá sa robila pod časovým tlakom v závere funkčného volebného obdobia primátora Ftáčnika a skončila sa s mnohými technickými nedostatkami. Dana Čahojová vyslovuje obavy, že obyvatelia Karlovej Vsi budú vystavení nielen nadmernej záťaži z obmedzenia dopravy, ale aj tlaku na vykonávanie stavebných prác v noci a v dňoch pracovného pokoja.

Mesto pôvodne avizovalo začiatok prác na jeseň minulého roka. V novoročnom príhovore primátor ohlásil začiatok prác na apríl tohto roka. Skutočnosť ukazuje, že zlyháva aministratívna a projektová pripravenosť.

Nenašli ste na tejto stránke čo ste hľadali? Skúste Vyhľadávanie alebo nás kontaktujte na info@karlovaves.sk

Tlačiť
    Naposledy upravené: 22. júna 2017