tlačidlo pre návrat hore
menu hamburger tlačidlo menu
facebook instagram
webstranka@karlovaves.sk
Mapa Stránky

Jesennú deratizáciu treba urobiť do konca novembra

Regionálny úrad verejného zdravotníctva vyzval obce, podnikateľské a právnické subjekty a tiež občanov na vykonanie pravidelnej celoplošnej jesennej deratizácie. Tá by sa mala na území Karlovej Vsi realizovať od začiatku októbra do konca novembra.

Fyzické osoby-podnikatelia a právnické osoby deratizujú objekty, kanalizačné a kolektorové rozvody a areály, ktoré sú určené na podnikanie a bývanie, vrátane objektov školských a zdravotníckych zariadení, zariadení sociálnych služieb, bytových a polyfunkčných domov, skladov a skládok odpadov. Deratizáciu môžu vykonať len prostredníctvom oprávnených firiem, ktoré disponujú odbornou spôsobilosťou na vykonávanie tejto činnosti.

Fyzické osoby-občania, vykonajú deratizáciu na pozemkoch a v objektoch využívaných na chov hospodárskych zvierat a v prípade známok výskytu hlodavcov aj v pivničných a prízemných priestoroch v rodinných  domov či iných objektov určených na bývanie. Deratizáciu môžu vykonať i svojpomocne biocídnymi prípravkami, ktoré sú určené a schválené na tento účel.

Foto: ilustračné (internet)

Nenašli ste na tejto stránke čo ste hľadali? Skúste Vyhľadávanie alebo nás kontaktujte na info@karlovaves.sk

Tlačiť
    Naposledy upravené: 1. októbra 2023