menu menu
facebook instagram
webstranka@karlovaves.sk
Mapa Stránky - GDPR

Karlova Ves má interaktívnu mapu na webovej stránke

Karlova Ves spustila na svojej internetovej stránke od začiatku decembra novú interaktívnu mapu.
Podkladová satelitná mapa z marca tohto roku má vysoké rozlíšenie a už v prvej etape môžete na nej vyhľadať veľa užitočných informácií ako napríklad adresy, rozloženie jednotlivých ulíc či umiestnenie, veľkosť a tvar stavieb v katastrálnom území Karlovej Vsi.

Pri stavbách si môžete zistiť informácie o liste vlastníctva, parcele či súpisnom čísle. Najmä v zimnom období ocenia Karlovešťania možnosť zobrazenia pozemných komunikácií (ciest, chodníkov a schodísk) na ktorých zabezpečuje zimnú údržbu mestská časť. Atraktívnou zaujímavosťou je aj historická mapa Karlovej Vsi z r. 1949, na ktorej si môžete zobraziť súčasné adresy, polohu ulíc a stavieb. Mapu nájdete na webovej stránke mestskej časti Bratislava-Karlova Ves v sekcii Voľný čas / Interaktívna mapa. Po rozkliknutí sa Vám zobrazí mapa Karlovej Vsi, na ktorej si môžete postupne zobrazovať jednotlivé vrstvy adries, budov, ulíc resp. zimnej údržby.

Postupne budú pribúdať aj ďalšie informácie ako napr. lavičky, smetné koše, ihriská, pieskoviská alebo fontány. Navyše si budete môcť zobraziť aj ich fotografie. Pribudnú aj satelitné mapy z ďalších rokov, čo umožní záujemcom sledovať zmeny v podobe Karlovej Vsi. „Pri vytváraní interaktívnej mapy sme si dali za cieľ, čo najviac priblížiť Karlovešťanom činnosť miestneho úradu, takpovediac online. Cieľom je, aby si časom každý vedel vyhľadať konkrétnu vec resp. zariadenie, ktoré spravuje mestská časť, sledovať jej stav a neskôr aj dávať prostredníctvom interaktívnej mapy návrhy a podnety. Na mapu plánujeme postupne dať všetky informácie, ktoré je možné elektronicky zobraziť. Navyše sme ju vytvorili vlastnými silami, takže sme nezaťažili rozpočet mestskej časti,“ informuje prednosta miestneho úradu Ján Hrčka. „Uvítame aj podnety od Karlovešťanov, aké ďalšie funkcie by chceli vidieť na interaktívnej mape,“ dodáva Ján Hrčka.

 

Odkaz na interaktívnu mapu nájdete tu.

Nenašli ste na tejto stránke čo ste hľadali? Skúste Vyhľadávanie alebo nás kontaktujte na info@karlovaves.sk

Tlačiť
    Naposledy upravené: 8. decembra 2016