tlačidlo pre návrat hore
menu hamburger tlačidlo menu
facebook instagram
webstranka@karlovaves.sk
Mapa Stránky

Karlova Ves nakúpi techniku, ktorá poslúži na vysýpanie košov i zimnú údržbu

Karlova Ves od nástupu nového vedenia postupne prešla na starostlivosť o verejné priestranstva vo vlastnej réžii. Od roku 2015 nakúpila mestská časť na údržbu verejných priestranstiev techniku za približne 172 000 eur. Išlo najmä o kosačky, komunálny traktor a jeho príslušenstvo či ostatnú techniku. Stále však chýba napríklad vhodné vozidlo na odvoz odpadkov z malých smetných košov a košov na psie exkrementy. Túto službu totiž miestny úrad tiež zabezpečuje od začiatku tohto roka svojpomocne prostredníctvom podniku Verejnoprospešné služby Karlova Ves (VPS).
Zatiaľ odpadky vynáša pomocou vozidla s prívesným vozíkom, to však nepostačuje. Miestny úrad preto plánuje dokúpiť multifunkčné vozidlo, ktoré bude slúžiť na odvoz odpadkov z týchto košov a využiť sa bude dať v zimnom období aj na zimnú údržbu. Predpokladaná cena multifunkčného mechanizmu je 30 000 eur. Kým mestská časť zabezpečovala vynášanie odpadkových košov dodávateľsky, náklady sa vyšplhali každý mesiac na sumu približne 7 000 eur.
Pribudnúť by malo aj nákladné auto na odvoz veľkokapacitných kontajnerov. Nádoby na nadrozmerný odpad mestská časť pravidelne umiestňuje v stanovených časoch na sídliskách, na ich prepravu si však musí objednávať firmu. Tieto náklady sa môžu pri plnom vyťažení za rok vyšplhať až na 75 000 eur. Pritom pri vlastnom mechanizme je mestská časť pri práci flexibilnejšia a môže ho prípadne využiť aj pri ďalších činnostiach, napríklad pri zimnej údržbe. Predpokladaná cena nákladného vozidla je 70 000 eur. Mestská časť má v pláne kúpiť aj úžitkové vozidlá pre hospodársku správu a príspevkovú organizáciu VPS.

Nenašli ste na tejto stránke čo ste hľadali? Skúste Vyhľadávanie alebo nás kontaktujte na info@karlovaves.sk

Tlačiť
    Naposledy upravené: 3. júla 2017