menu menu
facebook instagram
webstranka@karlovaves.sk
Mapa Stránky - GDPR

Karlova Ves umožnila vznik ďalšej lodenice v zátoke

Kanoisti Slávie UK Bratislava sa chopili príležitosti. Karlova Ves im dala k dispozícii časť svojho areálu, ktorý využívajú karloveské verejnoprospešné služby. Vodáci tam chcú vybudovať novú lodenicu. Finalizujú preto dokumentáciu k žiadosti o územné rozhodnutie.

Keď koncom roka 2020 žiadali vodáci mestskú časť o prenájom pozemkov v Karloveskom ramene, ich situácia nevyzerala ružovo. Pre problémy s chýbajúcim priestorom začali členovia klubu intenzívne hľadať ďalšie možnosti. Otázku kam umiestniť klubovú základňu sa podarilo vyriešiť v spolupráci s mestskou časťou. Tá poskytla Kanoistickému klubu Slávia UK Bratislava nájom pozemku s podmienkou, že ho vodáci do dvoch rokov pripravia na stavebné práce. Vodáci sa zároveň v zmluve zaviazali, že do piatich rokov novú lodenicu postavia.

Na začiatku roka 2021 sme začali s vypratávaním a čistením prenajatého pozemku. Počas roka sa nám podarilo vypratať objekty, ktoré sa na pozemku nachádzali. V januári sme teda mohli pristúpiť k ich zbúraniu. Momentálne je už odstránená približne polovica plechových garáží. Komplikáciu predstavujú betónové garáže, ktoré plánujeme odviesť. Prístup k pozemku z prednej strany je však pre žeriav priestorovo nepostačujúci. Tak sme museli pripraviť príjazdovú trasu zo zadnej strany,“ opísal fázu čistenia pozemku predseda klubu Miroslav Haviar.

Keďže klub nedisponuje vysokým rozpočtom, jeho členovia majú s prípravou pozemku plné ruky práce. Aj vďaka ich snahe bude môcť klub čoskoro požiadať o územné rozhodnutie k stavbe. „Pravidelné brigády našich členov na pozemku prinášajú výsledky. Niektoré práce sme museli riešiť s externými firmami, ako napríklad odstránenie azbestovej strechy z jednej z garáží. Čo sa však dá, riešime svojpomocne. V najbližšom čase chceme takisto podať žiadosť o územné rozhodnutie. Stále však nemáme vyriešené financovanie samotnej výstavby. Doterajšie zbierky pokryjú časť nákladov, ale určite nie celú stavbu. Hľadáme preto sponzorov, ktorí vidia perspektívu a zmysel v podpore mládežníckeho športu,“ povedal Miroslav Haviar.

Foto: ilustračné (kajakslavia.sk)

Nenašli ste na tejto stránke čo ste hľadali? Skúste Vyhľadávanie alebo nás kontaktujte na info@karlovaves.sk

Tlačiť
    Naposledy upravené: 12. marca 2022