menu menu
facebook instagram
webstranka@karlovaves.sk
Mapa Stránky - GDPR

Karlovešťania môžu v Centre služieb občanom platiť za služby už aj kartou

Miestny úrad v Karlovej Vsi umožňuje občanom platiť za poskytované služby aj platobnými kartami. V priestoroch Centra služieb občanom, ktoré sídli vedľa vstupu do miestneho úradu, bol nainštalovaný samoobslužný platobný terminál, ktorý umožňuje platiť za služby v hotovosti alebo platobnými kartami. Je možné tak urobiť kontaktne, teda zadaním PIN kódu alebo aj bezkontaktne.
V začiatočnej fáze budú môcť návštevníci centra zaplatiť poplatky za osvedčovanie podpisov a listín, matriku, ohlasovňu pobytu a kopírovacie služby. Neskôr sa prostredníctvom platobného terminálu budú uhrádzať všetky platby, ktoré sa zatiaľ uhrádzajú v pokladni miestneho úradu,“ informuje prednosta miestneho úradu Ján Hrčka.
Centrum služieb občanom Karlova Ves otvorila v júni a je k dispozícií každý pracovný deň. V centre je možné dať si osvedčiť podpis alebo fotokópie dokumentov za výrazne nižšie poplatky ako u notára. Nachádza sa tu tiež ohlasovňa pobytu obyvateľov, kde je možné prihlásiť alebo odhlásiť sa z trvalého alebo prechodného pobytu. Na matrike, ktorá sa tiež nachádza v centre, si občania SR môžu vybaviť sobášny, úmrtný list alebo duplikáty matričných dokladov. Začiatkom októbra sa do centra presunulo aj oddelenie daní a poplatkov, kde si môžete vybaviť okrem iného prihlásenie alebo odhlásenie psa alebo rybársky lístok.
Centrum služieb občanom je otvorené na Námestí sv. Františka každý pracovný deň od ôsmej hodiny v pondelok a v stredu do 17:00 h, v utorok a vo štvrtok do 15:00 h a v piatok do 13:00 h aj v čase obeda. Od začiatku októbra je súčasťou Centra aj automat na poradové čísla, ktorý nasmeruje návštevníka k pracovisku, kde ho vybaví zamestnanec miestneho úradu zodpovedný za príslušnú agendu.

Nenašli ste na tejto stránke čo ste hľadali? Skúste Vyhľadávanie alebo nás kontaktujte na info@karlovaves.sk

Tlačiť
    Naposledy upravené: 9. novembra 2016