menu menu
facebook instagram
webstranka@karlovaves.sk
Mapa Stránky - GDPR

Linka č. 35 nebude zrušená

Karlovešťania, ktorí bývajú na uliciach Sološnícka a Šaštínska, budú môcť i naďalej používať na dopravu linku č. 35 a nedôjde k jej zrušeniu. „V domoch bývajú aj obyvatelia vyššieho veku, ktorí spoj využívajú najmä za účelom návštevy lekára a nákupov. Zvyšuje to ich mobilitu, pretože nie každý z nich zvláda pohyb na vzdialenejšie zastávky tejto linky či zastávky električiek,“ tým vysvetľuje starostka Dana Čahojová dôvody, pre ktoré sa rozhodla mestská časť podporiť ďalšie prevádzkovanie tejto linky.

Dôvodom na vydanie stanoviska mestskej časť bola žiadosť istej obyvateľky o prehodnotenie prevádzkovania tejto autobusovej linky, ktorú adresovala magistrátu hlavného mesta. Magistrát požiadal o vyjadrenie Karlovu Ves. „Nielenže sme podporili zotrvanie linky v prevádzke, ale požiadali sme aj o informáciu, aký autobus premáva na linke a aké sú príčiny jeho častého meškania. Viacero obyvateľov spomínaných ulíc sa totiž sťažovalo, že autobus nepremáva v časoch uvedených v grafikone ale s meškaniami aj do 30 minút,“ pokračuje starostka.

Dopravný podnik hlavného mesta Bratislava (DPB) vo svojej odpovedi nielen potvrdil zachovanie linky, ale poskytol aj informácie ku kritizovanému meškaniu autobusov jazdiacich na linke č. 35. Ako vo svojej odpovedi informuje riaditeľ úseku dopravy a služieb DPB Juraj Hamaj, problémy vznikli z dôvodu prestarnutých vozidiel, ktoré zabezpečovali jej prevádzku. Autobusy mali už viac ako desať rokov, čo sa podpísalo na ich nespoľahlivosti a tým aj častých výpadkoch. Začiatkom februára tohto roku do prevádzky zaradili nové nízkopodlažné vozidlá, z ktorých jedno vozidlo zaradili aj na linku č. 35. Týmto opatrením by sa mala skvalitniť jej prevádzka. Zároveň vyjadril poďakovanie starostke za promptné riešenie problémov pri zabezpečení plynulej prevádzky tejto linky. Mestská časť totiž zabezpečila orezanie stromov a krov, ako aj systém parkovania na týchto komunikáciách.

Nenašli ste na tejto stránke čo ste hľadali? Skúste Vyhľadávanie alebo nás kontaktujte na info@karlovaves.sk

Tlačiť
    Naposledy upravené: 9. marca 2018