menu menu
facebook instagram
webstranka@karlovaves.sk
Mapa Stránky - GDPR

Nové ihrisko s posuvnými mantinelmi na Majerníkovej

Na trávnatej ploche vo vnútri bežeckej dráhy v športovom areáli ZŠ A. Dubčeka na Majerníkovej vzniklo v poradí už tretie ihrisko pre  športujúce deti a mládež z okolia. Táto plocha sa doteraz využívala len minimálne. 

Predseda Združenia rodičov a zástupcov žiakov na ZŠ A. Dubčeka Martin Gabaj prišiel s myšlienkou, ako pri relatívne nízkych nákladoch využiť aj túto plochu na futbal, o ktorý je medzi deťmi a mládežou najväčší záujem. Nechali vyrobiť posuvné mantinely so sieťami a futbalové bránky. Tie umožňujú meniť polohu a veľkosť ihriska, regeneráciu trávnatej plochy a využiteľnosť aj na iné podujatia. Ihrisko je určené najmä pre deti do 12 rokov, ktorým takáto veľkosť ihriska postačuje. 

Náš projekt podporila Nadácia VÚB sumou 1500 eur a sponzorsky sme získali ďalších 2000 eur. Za tieto prostriedky sme zakúpili kovový a drevený materiál i ochranné siete,“ informuje Martin Gabaj. O nátery mantinelov a osadenie sietí sa postarali nadšení dobrovoľníci z Dlhých dielov. Do prác sa zapojili aj deti zo ZŠ A. Dubčeka.

Nové futbalové ihrisko žiaci hojne využívajú na telesnej výchove, v školskom klube, pri krúžkových aktivitách aj vo voľnom čase,“ netají svoju radosť Martin Gabaj. Športový areál na Majerníkovej ponúka jedno ihrisko s umelým povrchom. To je však denne obsadené, ba až preplnené. „Často sa deti už  nezmestia na jednu plochu. Okrem toho vekové rozdiely detí a mládeže neumožňujú vzájomne spolu hrať futbal. Ihrisko bolo vybudované v roku 2005 a pomaly si už vyžaduje aj rekonštrukciu,“ vysvetľuje predseda Združenia rodičov a zástupcov žiakov na ZŠ A. Dubčeka. 

Ďalšie multifunkčné asfaltové ihrisko má dve futbalové bránky, ktoré boli dlhodobo bez sietí a deti ho využívali len sporadicky. Ihrisko sa zväčša využívalo len na basketbal. „Preto sme zakúpili a osadili siete na futbalové bránky tak, aby mali deti kam kopať lopty, a pri  naplnení prvého ihriska by zároveň mali kde hrať futbal na riadne bránky,“ uzatvára históriu vzniku nového ihriska Martin Gabaj.

Nenašli ste na tejto stránke čo ste hľadali? Skúste Vyhľadávanie alebo nás kontaktujte na info@karlovaves.sk

Tlačiť
    Naposledy upravené: 9. novembra 2018