Na tohtoročných Karloveských hodoch sa návštevníci okrem zábavy dozvedia viac o histórii a tradíciách svojej mestkej časti a budú môcť taktiež prispieť na dobrú vec. Hody sa uskutočnia ako každý rok v posledný septembrový víkend, teda 25. až 27. septembra v Líščom údolí a po prvý raz aj na Námestí sv. Františka.

Oživenie tradícií

Tohtoročné Karloveské hody prinesú viacero noviniek. „V priebehu posledných rokov si každý pridával do programu hodov, čo sa mu práve páčilo a pri čom sa mohol zviditeľniť. Preto som pozvala historika Karlovej Vsi Matúša Šrámka a spolu s karloveským farárom sme sa snažili zmysluplne premostiť tradície hodových slávností do súčasnosti,” povedala o koncepcii hodov nová vedúca kultúry v Karlovej Vsi Adriána Majka.

Hody začnú tradične v piatok večer na Námestí sv. Františka, kde sa upletú a posvätia hodové hrozná – veľké strapce bieleho a červeného hrozna z pozväzovaných strapcov, ktoré môžu vážiť až 30 kilogramov. Následne ich hodový sprievod zložený z miestnych škôl, karloveských športových klubov, občianskych združení a umelcov odnesie do Líščieho údolia, kde začne hodová zábava už v piatok večer!

V minulosti sa hrozná na hodoch vydražili ako príspevok pre mládencov odchádzajúcich na vojnu. Podľa novej koncepcii hodov sa výťažok z predaja hroznových strapcov odovzdá miestnym rodinám v núdzi. Prispieť bude môcť každý účastník hodov.

Ďalšou z noviniek tohtoročných hodov bude remeselný trh na Námestí sv. Františka. Počas celého trvania hodov tu nájdete pernikára, rezbára, košikára, sviečkára a ďalších remeselníkov predávať svoje výrobky a prezentovať svoje remeslo v historických kostýmoch.

Longital aj futbal proti poslancom

Karloveské hody však nebudú len o histórii. Sobotná aj nedeľná noc prinesie na pódium v Líščom údolí zoskupenia ako Puding Pani Elvisovej, Billy Barman, R2 Brothers, Abborn, Miro Jaroš a mnohých ďalších. Na hodoch sa tiež predstaví najznámejšia karloveská skupina Longital a karloveský The Old School Band. Nebudú chýbať karloveské folkórne, seniorské a žiacke vystúpenia.

Atraktívnou novinkou bude futbalový zápas medzi zamestnancami miestneho úradu, poslancami a občanmi. Každý obyvateľ Karlovej Vsi sa môže do zápasu prihlásiť a zahrať si tak proti svojim voleným zástupcom a miestnym úradníkom.

Sme tu pre vás

MiÚ MČ Karlova Ves
Nám. sv. Františka 8
842 62 Bratislava

Miestny úrad

Pon: 08:00 — 12:00
13:00 — 17:00
Str: 08:00 — 12:00
13:00 — 17:00
Pia: 08:00 — 13:00

Centrum služieb občanom

Vzhľadom na aktuálne protiepidemiologické opatrenia a zákaz vychádzania, je Centrum služieb občanom zatvorené. Centrum služieb občanom v tomto období vybavuje výlučne agendu pohrebov a svadieb.

Stavebný úrad

Pon: 08:00 — 12:00
13:00 — 17:00
Str: 08:00 — 12:00
13:00 — 17:00