menu menu
facebook instagram
webstranka@karlovaves.sk
Mapa Stránky - GDPR

Oznam o vytvorení parkovacej zóny

Vážení občania,

od 1. 7. 2017 sa bude na uliciach Veternicová a Hlaváčiková realizovať dopravné značenie s cieľom vytvoriť pilotný projekt – Rezidenčnú parkovaciu zónu, ktorá bude platiť od 1. 9. 2017.

Platnosť vyhradených parkovacích miest na týchto komunikáciách končí 30. 6. 2017. V platnosti zostávajú len miesta pre ŤZP a niekoľko svojpomocne vybudovaných parkovacích miest.

Prosíme Vás o rešpektovanie pokynov dodávateľa dopravného značenia. Zákaz parkovania pre konkrétnu lokalitu bude určený prenosným dopravným značením na začiatku komunikácie a týka sa aj vyhradených parkovacích miest pre ŤZP.

V zóne budú vyznačené parkovacie miesta – 90% pre rezidentov Karlovej Vsi a 10% pre občanov, ktorí nie sú rezidentmi Karlovej Vsi.

Nárok na parkovaciu kartu má obyvateľ s trvalým pobytom v parkovacej zóne (to znamená obyvateľ s trvalým pobytom na ulici Veternicovej a Hlaváčikovej), ktorý je držiteľom vodičského preukazu a preukáže vlastnícky vzťah k motorovému vozidlu.

Rezidentskú parkovaciu kartu si v prípade splnenia podmienok na jej vystavenie a po predložení potrebných dokladov budete môcť bezplatne vyzdvihnúť od 10. 7. 2017 na Miestnom úrade MČ Bratislava – Karlova Ves. Kartu Vám vyrobíme na počkanie.

Podmienky na vydávanie rezidentských parkovacích kariet nájdete po kliknutí SEM

Nie je potrebné vyzdvihnúť si kartu hneď v prvý deň vydávania, pokojne môžete prísť v priebehu júla alebo augusta. Predídete tak dlhému čakaniu na úrade. Karty sa neminú, sú viazané na EČV, takže každý, kto má na kartu nárok, ju dostane. V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať na telefónnom čísle 707 11 275.

Miestny úrad

MČ Bratislava – Karlova Ves

Nenašli ste na tejto stránke čo ste hľadali? Skúste Vyhľadávanie alebo nás kontaktujte na info@karlovaves.sk

Tlačiť
    Naposledy upravené: 19. júna 2017