menu menu
facebook instagram
webstranka@karlovaves.sk
Mapa Stránky - GDPR

Pomoc Ukrajine

Допомога Україні (українською мовою)

Kontaktná osoba pre koordináciu pomoci MČ Bratislava-Karlova Ves:

Katarína Šustáková – tel.: +421 940 637 146, e-mail: katarina.sustakova@karlovaves.sk

Situácia na Ukrajine je vážna, ale Slovenská republika nie je v bezprostrednom ohrození. Našou najdôležitejšou úlohou je pomoc susednému štátu a jeho obyvateľom, ktorí hľadajú útočisko.

Kde a ako môžete pomôcť:

Ďakujeme za Vašu solidaritu!

Informácie pre občanov prichádzajúcich z Ukrajiny

Zbierky v Bratislave IV

Humanitárnu zbierku odštartovali aj mestské časti zo západnej Bratislavy – Karlova Ves, Dúbravka, Devín, Devínska Nová Ves, Lamač a Záhorská Bystrica, pričom postupujú koordinovane, aby bola zbierka účelná a adresná. Zoznam konkrétnych potrebných vecí bude pravidelne aktualizovaný a zverejňovaný na webstránkach mestských častí. Od obyvateľov budú preberať iba aktuálne potrebný materiál.

Kontaktné miesta pre materiálnu pomoc Ukrajine v jednotlivých mestských častiach:

KARLOVA VES

V mestskej časti Bratislava-Karlova Ves je kontaktným miestom pre materiálnu pomoc Miestny úrad na Námestí sv. Františka 8. Veci môžete priniesť kedykoľvek počas úradných hodín na vrátnicu v hlavnom vchode. Na úrade bude všetka materiálna pomoc pripravená na expedíciu a bude distribuovaná na určené miesta podľa potreby.

Momentálne zbierame najmä toaletné potreby osobnej hygiény najmä pre ženy a deti, ale aj pre mužov, špecifické „junior“ zubné pasty, zubné kefky, detské šampóny, telové mlieka, vlhčené vreckovky, mydlá, osušky, deky, spacie vaky, karimatky.

DÚBRAVKA

V mestskej časti Bratislava-Dúbravka je kontaktným miestom pre materiálnu pomoc Dom kultúry Dúbravka vo foyer.
Kontaktné miesto je v prevádzke od pondelka do piatku od 10.00 do 18.00 h. Podrobnejšie informácie nájdete na oficiálnom webe www.dubravka.sk, ako aj na oficiálnom facebookovom profile.

LAMAČ

V Lamači je kontaktným miestom pre materiálnu pomoc Centrum sociálnych služieb Lamač v budove zdravotného strediska na Malokarpatskom námestí 2.
Kontaktné miesto je v prevádzke od pondelka do piatku od 10.00 do 18.00 h. Podrobnejšie informácie nájdete na oficiálnom webe www.lamac.sk, ako aj na oficiálnom facebookovom profile Mestskej časti Bratislava-Lamač.

DEVÍNSKA NOVÁ VES

V Devínskej Novej Vsi je kontaktným miestom pre materiálnu pomoc Hasičská zbrojnica na ulici Milana Pišúta 3.
Kontaktné miesto je v prevádzke od 1. marca od 10.00 do 18.00 h. Podrobnejšie informácie nájdete na oficiálnom webe www.devinskanovaves.sk, ako aj na oficiálnom facebookovom profile mestskej časti.

DEVÍN

V Devíne je kontaktným miestom Dom kultúry na Rytierskej ulici č. 2. Kontaktné miesto je v prevádzke v pondelok až piatok od 16.00 do 19.00 h. Podrobnejšie informácie nájdete na oficiálnom webe www.devin.sk.

ZÁHORSKÁ BYSTRICA

V Záhorskej Bystrici sa od utorka 1. marca nachádza zberné miesto v areáli stavebnín Tchimo na ulici Čsl. tankistov 1A v prevádzke spoločnosti Porto Moving. Sem môžete priviezť materiálnu pomoc v pracovných dňoch od 7.30 do 19.00 h a v sobotu v čase od 10.00 do 12.00 h. V prípade potreby môžete kontaktovať starostu Jozefa Krúpu 0905 602 082 alebo Ľuboša Dobšíčka zo spoločnosti Porto Moving 0911 132 185. Ďalšie informácie nájdete na oficiálnom webe www.zahorskabystrica.sk.

BORY MALL: Centrum pre humanitárnu podporu ukrajinského ľudu

V nákupnom centre Bory Mall je zriadené centrum humanitárnej pomoci, ktoré slúži zároveň ako zberné aj výdajné miesto materiálnej pomoci pre Ukrajincov a Ukrajinky, ktorí na Slovensko utiekli pred vojnou. Môžu si sem prísť vziať:

  • jedlo a potraviny
  • hygienické potreby
  • potreby pre deti
  • oblečenie a obuv

Kde v Bratislave ešte môžete pomôcť?

Nenašli ste na tejto stránke čo ste hľadali? Skúste Vyhľadávanie alebo nás kontaktujte na info@karlovaves.sk

Tlačiť
    Naposledy upravené: 7. marca 2022