menu menu
facebook instagram
webstranka@karlovaves.sk
Mapa Stránky - GDPR

Poslanci schválili rozpočet na rok 2016. Viac pôjde na školy, opravy ciest aj na zeleň

V pondelok 21.12.2015 schválili karloveskí poslanci rozpočet na rok 2016. 

 

Mestskej časti sa podarilo zostaviť na ďalší rok rozpočet mierne prebytkový, príjmy prevyšujú výdavky o 107 tisíc eur. Najviac financií pôjde do programu vzdelávanie.

 

Najväčší nárast výdavkov sa plánuje v programe pozemné komunikácie, kde sa výrazne zvyšujú rozpočtové výdavky na správu a údržbu chodníkov, cestných komunikácií a priestranstiev – tým sa napĺňa sľub, že zvýšená daň za vyhradené parkovacie miesto sa vráti späť do údržby komunikácii a parkovania. V schválenom rozpočte na rok 2015 bolo v tomto programe vyčlenených 309 tisíc, na rok 2016 dochádza k navýšeniu na 502 tisíc.  

 

K nárastu o 15 tisíc eur dochádza aj v kapitole správa a údržba verejnej zelene. Viac financií pôjde aj na detské a športové ihriská. Mestská časť pritom pokračuje v dodržiavaní zásady nepredávania obecného majetku, keďže v novom roku so žiadnym predajom vlastného majetku nepočíta.

 

Tlačovú správu TASR si môžete prečítať tu: http://bratislava.sme.sk/c/8108704/prioritou-rozpoctu-msc-karlova-ves-su-skoly-viac-ide-i-na-komunikacie-a-zelen.html

 

Rozpočet si môžete pozrieť tu: https://www.karlovaves.sk/uradna-tabula/miestne-zastupitelstvo/navrh-rozpoctu-mestskej-casti-bratislava-karlova-ves-na-rok-2016/

Nenašli ste na tejto stránke čo ste hľadali? Skúste Vyhľadávanie alebo nás kontaktujte na info@karlovaves.sk

Tlačiť
    Naposledy upravené: 22. decembra 2015