menu menu
facebook instagram
webstranka@karlovaves.sk
Mapa Stránky - GDPR

Právna poradňa v Karlovej Vsi upozorňuje, že seniori doplácajú na svoju dobrosrdečnosť

Rok fungovania bezplatnej právnej poradne v Karlovej Vsi priniesol niekoľko vážnych zistení. Kým mladí ľudia doplácajú zvyčajne na nešetrné narábanie s financiami, staršia generácia zase mnohokrát doplatí na vlastnú dobrosrdečnosť. V snahe pomôcť svojim blízkym, neraz prídu o nemalé finančné prostriedky či dokonca o majetok. Aj s takýmito príbehmi sa stretávajú právnici v bezplatnej právnej poradni miestneho úradu v Karlovej Vsi. Najbližšie otvorí svoje brány 10. mája.

Do právnej poradne sa chodia bezplatne ľudia poradiť s rôznymi problémami. Obzvlášť citlivou skupinou sú starší ľudia, ktorí sa dostali do ekonomických problémov. „Aj v dnešnej dobe sa stále nájdu ľudia, ktorí dokážu zneužiť dobrotu a dôveru starších ľudí. V poradni niekedy počúvame veľmi smutné a bolestivé príbehy ľudí, ktorí sa v dobrej viere a snahe pomôcť ocitli vo vážnych problémoch,“ hovorí vicestarosta Karlovej Vsi Branislav Záhradník, ktorý právnu poradňu vedie. Dodáva, že tieto smutné príbehy niekedy končia tým, že dôchodcovia prídu o svoje našetrené úspory, založia či predajú svoj majetok.

Právnici vystríhajú, aby boli najmä starší ľudia pri nakladaní s majetok opatrní. „Upozorňujeme ich, aby si dobre premysleli, či chcú robiť prevody s majetkom, aby sa na sklonku života neocitli v majetkovej alebo finančnej tiesni,“ vysvetľuje Branislav Záhradník. Do finančných ťažkostí môžu ľudí dostať napríklad aj neuvážené pôžičky. Obzvlášť tie od nebankových subjektov. Rizikom sú nielen vyššie úroky, ale aj vymáhanie splátok býva razantnejšie. Človek sa môže zamotať do špirály pôžičiek, ktoré môžu viesť až k exekúciám. Právnici preto radia, dobre si premyslieť na čo a akú pôžičku si vezmeme. Dostať sa z rozbehnutého kolotoča úverov, úrokov a splátok už totiž nie je jednoduché. Právna poradňa v Karlovej Vsi funguje od apríla 2016, je otvorená raz mesačne, jej služby doteraz využilo takmer 160 obyvateľov.

Nenašli ste na tejto stránke čo ste hľadali? Skúste Vyhľadávanie alebo nás kontaktujte na info@karlovaves.sk

Tlačiť
    Naposledy upravené: 4. mája 2017