menu menu
facebook instagram
webstranka@karlovaves.sk
Mapa Stránky - GDPR

Prednáška o Nordic Walkingu

Ak sa chcete dozvedieť viac o tejto efektívnej a zdravej pohybovej aktivite vhodnej aj pre ľudí vo vyššom veku, príďte na prednášku s Annou Saskovou, akreditovanou inštruktorkou Nordic Walkingu.

Prednáška bude 20. marca o 10.00 h v zasadacej sále miestneho zastupiteľstva na Miestnom úrade na Nám. sv. Františka 8. V prípade záujmu sa prihláste počas úradných hodín prostredníctvom e-mailu dennecentra@karlovaves.sk alebo telefonicky na čísle 0940 634 198. Vstupné pre prihlásených na prednášku je 0,50 € a priamo na mieste 1,00 €.

Pre svoju jednoduchosť, finančnú nenáročnosť a účinnosť je Nordic Walking (Severská chôdza) jedným z mála športov, ktorý je vhodný prakticky pre každého. Môžu ho prevádzkovať všetci od detí po seniorov, od obéznych po tých, čo by mali skôr posilniť, od vrcholových športovcov po tých, čo len sedia v kancelárii. Rovnako je odporúčaný osobám zotavujúcim sa po zranení. Je to bezpečná, jednoduchá, efektívna a zábavná cesta ku zdokonaleniu zdravia a kondície. I preto sa stáva z roka na rok čoraz rozšírenejšou.

Po prednáške budú vyžrebovaní dvaja výhercovia, ktorí sa môžu zdarma zúčastniť kurzu Nordic Walkingu. V prípade, že sa zaujímate o Nordic Walking a chcete sa naučiť správnu techniku tejto chôdze, prihláste sa na vyššie uvedené číslo alebo e-mail. Kurzy budú organizované od apríla 2019, palice účastníkom zapožičajú.

Severská chôdza, po celom svete známa, ako Nordic Walking, je mladý druh športu, ktorý vznikol v 80. rokoch vo Fínsku. Pôvodne vznikol ako mimosezónna tréningová metóda pre bežcov na lyžiach, rozšírila sa najprv po celej Škandinávii (preto sa jej tiež hovorí Severská). Následne sa pre svoju jednoduchosť, efektivitu a zábavnosť čoskoro rozšírila po celej Európe. Obzvlášť veľkej obľube sa Severská chôdza teší v nemecky hovoriacich krajinách. Na chuť jej prichádzajú ale aj Česi a Slováci.

Nenašli ste na tejto stránke čo ste hľadali? Skúste Vyhľadávanie alebo nás kontaktujte na info@karlovaves.sk

Tlačiť
    Naposledy upravené: 12. marca 2019