menu menu
facebook instagram
webstranka@karlovaves.sk
Mapa Stránky - GDPR

Prvá zóna PAAS v Karlovej Vsi bude územím s jednou zónou

V praxi to bude znamenať, že ak má vodič trvalý pobyt napríklad na Donnerovej ul. a bude mať vybavenú rezidentskú kartu, bude môcť so svojím vozidlom zaparkovať vo svojej zóne, teda napríklad aj na Fadruszovej ul. Zónu PAAS v lokalite, ktorá je ohraničená ulicami Karloveská, Líščie údolie, Botanická a Svrčia, by mali spustiť v lete.

„Počet parkovacích miest bude zaregulovaný projektom, ktorý počíta s miestami spĺňajúcimi normy, technické listy Bratislavy a podobne. Nedá sa do počtu zahrnúť tzv. zvykové parkovanie obyvateľov tej-ktorej zóny PAAS,“ približujevedúca oddelenia dopravy aúzemného rozvoja miestneho úraduJana Španková.

Regulácia parkovania v danej zóne bude od 14.00 do 24.00 h. V praxi to bude znamenať, že ten, kto nie je rezident v zóne KV2, bude musieť po 14.00 h zaplatiť hodinovú taxu. Tá bude jedno euro na hodinu. Pre rezidentov bude k dispozícii rezidentská, návštevnícka karta, ale aj bonusová karta za desať eur ročne. Tá umožňuje obyvateľovi zaparkovať v inej zóne denne bezplatne na dve hodiny. V prípade rezidentských kariet môže jedna domácnosť získať tri karty. Koľko vozidiel zvyčajne vlastnia ľudia v jednej zóne, to sa dá len odhadnúť. Zvyčajne ide o dve autá. A čo v prípade, ak by sa vydalo viac parkovacích kariet ako je miest v zóne? „Nejde o vyhradené parkovanie pre každé jedno auto. Ide o dynamickú dopravu, prirodzený pohyb áut,“ uzaviera Jana Španková.

Foto: Prvá zóna PAAS v Karlovej Vsi sa nachádza vpravo od električkovej trate smerom do Líščieho údolia.

Nenašli ste na tejto stránke čo ste hľadali? Skúste Vyhľadávanie alebo nás kontaktujte na info@karlovaves.sk

Tlačiť
    Naposledy upravené: 18. marca 2024