tlačidlo pre návrat hore
menu hamburger tlačidlo menu
facebook instagram
webstranka@karlovaves.sk
Mapa Stránky

Seniori sa opäť učia anglicky a cvičia si pamäť

Aj v tomto kalendárnom roku pokračujú denné centrá vo svojich pravidelných aktivitách. V ponuke aktuálnych kurzov nechýba anglický jazyk a pamäťové cvičenia pre seniorov.

Pamäťové cvičenia sú pre seniorov jedným z prostriedkov, ako si udržiavať sviežu myseľ. Pravidelné posilňovanie pamäte a mentálne stimulujúca aktivita udržiavajú mozog v kondícii. Karloveskí seniori sa môžu zapojiť do aktuálneho kurzu pamäťových cvičení. Organizujú ho každý pondelok od 16.00 h v dennom centre na Lackovej a od 17.00 h v dennom centre na Tilgnerovej.

Obsah cvičení sa mení každý druhý týždeň. Pamäťové cvičenia sa striedajú každý druhý pondelok s cvičeniami pamäte pohybom. Je to opakovanie jednoduchých pohybov alebo gest, ktoré po inštruktorke cvičiaci opakujú. Kurz budú organizovať celoročne s kapacitou 10 až 15 ľudí.

V januári absolvovali seniori aj prvé tohtoročné hodiny anglického jazyka. Angličtina sa vyučuje v dennom centre na Lackovej každý pondelok od 10.00 do 11.00 h. Kurz je určený pre začiatočníkov a potrvá minimálne 10 týždňov. V prípade záujmu bude pokračovať aj počas jari.

Oba kurzy sú pre karloveských seniorov bezplatné. „Pozývame záujemcov na oba kurzy, či už tréning pamäte alebo anglický jazyk. Okrem samotných nadobudnutých vedomostí si seniori pochvaľujú aj spoločenský aspekt kurzov. Pravidelným stretávaním v skupinách sa predchádza izolácii a osamelosti, ktorá nie je u seniorov ničím výnimočným,“ povedala koordinátorka denných centier Daniela Mesíčková.

V prípade záujmu môžu seniori kontaktovať koordinátorku na adrese daniela.mesickova@karlovaves.sk alebo telefonicky na čísle 02 707 11 291.

Foto: Kurzy anglického jazyka vedie Daniel Godány.

Nenašli ste na tejto stránke čo ste hľadali? Skúste Vyhľadávanie alebo nás kontaktujte na info@karlovaves.sk

Tlačiť
    Naposledy upravené: 3. februára 2023