menu menu
facebook instagram
webstranka@karlovaves.sk
Mapa Stránky - GDPR

Denné centrá

Mestská časť Bratislava Karlova Ves poskytuje ako podpornú sociálnu službu v denných centrách podľa § 56 zákona č. 448/2008 Z. z. o sociálnych službách v znení neskorších zákonov fyzickej osobe, ktorá:

V MČ Karlova Ves sa prevádzkujú dve denné centrá – na Lackovej 4 a Tilgnerovej 1/A. V priestoroch denných centier realizujú svoju činnosť aj dva seniorkluby s dlhoročnou históriou.

Kontakt:

Denné centrá

Denné centrá svoju činnosť realizujú nezávisle od senior klubov, ich hlavným cieľom je podpora sociálnej rehabilitácie prostredníctvom viacerých programov. V dennom centre sa najmä:

Kontakt: dennecentra@karlovaves.sk, 0940 634 198

Aktivity denných centier a prihlasovanie sa na aktivity denných centier

V denných centrách sa konajú viaceré činnosti, v prípade záujmu o konkrétnu aktivitu treba kontaktovať poverenú pracovníčku oddelenia sociálnych vecí Simonu Fučekovú na mobilnom čísle 0940 634 198 alebo prísť osobne na Miestny úrad mestskej časti Bratislava – Karlova Ves počas úradných hodín. Záujemcovi budú poskytnuté podrobnejšie informácie o realizácii a priebehu aktivít, ako aj o spôsobe a určení finančnej spoluúčasti pri konkrétnej aktivite.

Ponúkané aktivity v denných centrách (ponuka aktivít sa môže v závislosti od rôznych okolností v priebehu roka meniť):

Výlet seniorov do Tatranskej Lomnice?

29. júla 2022

Senior klub z Lackovej ulice ponúka karloveským seniorom pobyt v Hoteli Morava v Tatranskej Lomnici vo Vysokých Tatrách v termíne 17. až 23. októbra (6 nocí) s kapacitou pre 50 osôb. V cene pobytu je zahrnutý aj odvoz zo železničnej stanice v Poprade do hotela a späť. Platbu za pobyt vo výške 50 percent je potrebné uhradiť do 15. augusta.

Ceny pre ubytovaných (v cene je zahrnuté ubytovanie na 6 nocí a polpenzia formou bufetu):

• senior nad 55 rokov (izba bez balkóna) 220 eur v plne obsadenej dvojposteľovej izbe,

• senior nad 55 rokov (izba s balkónom s možnosťou prístelky) 232 eur v plne obsadenej dvojposteľovej izbe,

• dieťa od 3 rokov do 14 rokov 138 eur na prístelke alebo na pevnom lôžku,

• dvojlôžková izba obsadená jednou osobou – príplatok 24 eur na celý pobyt,

• miestny poplatok za dospelú osobu za celý pobyt 9 eur (neplatia osoby ŤZP).

Bližšie informácie poskytne Helena Šotníková na telefónnom čísle 0918 716 957.

Foto: ilustračné (internet)

Minikurzy Nordic Walking

29. septembra 2021

Obsahom je učenie sa správnej techniky severskej chôdze s paličkami v prostredí Karlovej Vsi (v Líščom údolí a okolí). Nordic Walking môžu prevádzkovať všetci od detí po seniorov, od vrcholových športovcov po tých, čo len pracujú v kancelárii. Rovnako je odporúčaný osobám zotavujúcim sa po zranení aj pre ľudí so zdravotným obmedzením. Aktivita je vhodná pre každého, kto sa chce hýbať na čerstvom vzduchu počas celého roka. Pri správnom súbežnom pohybe rúk a nôh sa zapája až 90 % svalov a tepová frekvencia sa pritom drží na úrovni, v ktorej sa človek cíti v pohode. Pri tomto pohybe spáli účastník až 400 kalórií za hodinu.

Veľkým prínosom tejto činnosti, okrem nadobudnutia dobrej kondície, je aj zábavná cesta ku zdokonaleniu zdravia. Inštruktorka Anna Sasková pri výuke správnej techniky používa rôzne hry a interakcie medzi zúčastnenými. Minimálny počet účastníkov na jednom stretnutí je 5 cvičiacich a maximálny počet je 9 cvičiacich. Stretnutia sa konajú raz do mesiaca vo štvrtok od 10:00 do 11:30 pri centre IMET (zastávka Horné Krčace).

Jazykové kurzy pre seniorov

29. septembra 2021

Jazykové kurzy sme v rámci aktivít denných centier začali ponúkať vo februári 2018 a naším cieľom bolo okrem výuky jazyka poskytnúť seniorom vhodnú aktivitu na trénovanie pamäti a priestor na spoločné trávenie voľného času pri zmysluplnej aktivite. Naši lektori vedú lekcie zábavnou formou, čo vytvára radostnú a podpornú atmosféru, ktorá zúčastnených motivuje.

Seniorom ponúkame :

  • Anglický jazyk pre začiatočníkov a mierne pokročilých. Lektor Daniel Godány lektoruje v utorok a piatok od 10:00 do 11:30 v dennom centre na Lackovej. Jeden kurz sa skladá z desiatich lekcií. Každá lekcia má trvanie 90 minút. Maximálny počet žiakov je 12 seniorov, minimálny počet žiakov je 6 seniorov.
  • Francúzsky jazyk pre mierne pokročilých. Stretnutia vedie lektorka Eva Frohlichová a konajú sa každý piatok od 10:00 do 12:00 na miestnom úrade. Nejde o klasickú výuku, ale o konverzáciu s tematickým zameraním na francúzsku literatúru, hudbu a filmy. Stretnutia prebiehajú na klubovej báze a sú s voľným vstupom.

Poznávacie jednodňové zájazdy do rôznych miest v rámci Slovenska s odborným sprievodom po pamätihodnostiach

29. septembra 2021

O konkrétnych destináciách a termínoch zájazdov sú poskytnuté informácie priebežne na webovej stránke mestskej časti Bratislava – Karlova Ves a v Karloveských novinách.

Odborné prednášky pre seniorov

29. septembra 2021

Koncept celoživotného učenia, vzhľadom k fenoménu starnutia populácie a rastúcemu počtu seniorov, je aktuálnejší ako kedykoľvek predtým. Vzdelávanie a učenie sa počas celého života je spôsob, ako aktívne starnúť a udržiavať sa v dobrej psychickej a fyzickej kondícii aj vo vyššom veku. Preto aj MČ Karlova Ves reaguje na potrebu seniorov, ktorí si chcú rozširovať svoje obzory a kráčať s dobou.

Zistili sme, že najväčší záujem je o prednášky so zameraním na zdravý životný štýl, finančnú gramotnosť a ochranu pred podvodníkmi. Prednášky realizujeme prevažne vo veľkej zasadacej sále na prízemí miestneho úradu. Viackrát sa nám osvedčili aj ako informačná predpríprava na kurzy.

Budeme radi, ak od Vás dostaneme spätnú väzbu, aké okruhy a témy Vás zaujímajú, a aj na základe toho pripravíme obsah prednášky. Ak poznáte odborníka v oblasti kultúry, histórie, cestopisov, športu a zdravého životného štýlu, ktorý by rád prezentoval seniorom svoje poznatky, môžete sa na nás obrátiť. MČ Karlova Ves organizuje pre seniorov 8 až 10 prednášok ročne.

Ďalšie informácie o termínoch a obsahu prednášok sú poskytnuté priebežne na webovej stránke mestskej časti Bratislava – Karlova Ves, v Karloveských novinách a na Facebooku.

Senior kluby

Nenašli ste na tejto stránke čo ste hľadali? Skúste Vyhľadávanie.

Tlačiť
    Naposledy upravené: 21. júla 2020