menu menu
facebook instagram
webstranka@karlovaves.sk
Mapa Stránky - GDPR

Štát od októbra obmedzí parkovanie na chodníkoch

Od 1. októbra nadobudne platnosť právna úprava, ktorou zanikne možnosť parkovania na chodníku. Aj Karlova Ves sa na túto zmenu pripravuje. Zmapovala cesty a chodníky, aby mali vodiči k dispozícii čo najviac parkovacích miest. Novovytvorené miesta bude musieť schváliť Krajský dopravný inšpektorát a operatívna komisia hlavného mesta pre určenie dopravného značenia.

„Našou snahou je chrániť chodcov. Myslíme však aj na vodičov motorových vozidiel, ktorí potrebujú parkovať v blízkosti bydliska. Pri spracovávaní projektov dopravného značenia sa musíme držať pravidiel a aj zvažovať, kde je zachovanie parkovania na chodníkoch akceptovateľné, kde sa prípadne zruší chodník, ak to je možné. Základom je, že podľa dopravných predpisov musí byť dodržaná šírka chodníka minimálne 1,5 metra a prejazdnosť cestnej komunikácie minimálne 3 metre pre každý jazdný pruh. To je mimoriadne dôležité v prípade záchranných zložiek, teda zdravotníkov alebo hasičov, ale taktiež aj pri odvoze odpadov,“ vysvetľuje vedúca oddelenia dopravy Jana Španková.

Na časti chodníkov je už dopravné značenie hotové, a to pre dovšetkým v oboch zriadených rezidentských parkovacích zónach, alebo na tých komunikáciách, ktoré boli nedávno zrekonštruované. Tu sa už dopravné značenie, a teda ani možnosti legálneho parkovania meniť nebudú. Karlova Ves sa počas leta bude venovať úprave dopravného značenia v spodnej časti Karlovej Vsi v lokalite vymedzenej ulicami Janotova, Baníkova, Nábělkova a L. Sáru.

Foto: Od jesene už nebude možné parkovanie ani na tomto chodníku na Veternicovej ul.

Nenašli ste na tejto stránke čo ste hľadali? Skúste Vyhľadávanie alebo nás kontaktujte na info@karlovaves.sk

Tlačiť
    Naposledy upravené: 10. júla 2023