menu menu
facebook instagram
webstranka@karlovaves.sk
Mapa Stránky - GDPR

V Karlovej Vsi bude prvý hromadný odber krvi

Zdraví ľudia, ktorí sú vo veku od 18 – 60 rokov budú môcť vykonať v piatok 12. februára 2016 predpoludním šľachetný čin, darovať svoju krv. Mestská časť Bratislava – Karlova Ves v spolupráci s Národnou transfúznou službou (NTS) pripravila prvý hromadný odber krvi v tejto mestskej časti. Vzácnu tekutinu budú môcť darovať nielen viacnásobní darcovia, ale aj tí, ktorí krv ešte nedarovali.

 

Darovať krv môže ktokoľvek, v piatok 12. februára 2016, v čase od 8. do 11. hodiny na Miestnom úrade Bratislava-Karlova Ves na Námestí sv. Františka 8 v Bratislave. Na odbere sa zúčastnia aj zamestnanci úradu, miestni poslanci a žiaci karloveských škôl,“ povedala vedúca Oddelenia kultúry na Miestnom úrade v Karlovej Vsi Adriána Majka.

 

Každý darca musí mať pri sebe občiansky preukaz a kartičku poistenca. Darovať krv môžu ľudia vo veku 18 do 60 rokov. Pravidelní darcovia do veku 65 rokov. NTS odporúča darcom, aby pili večer pred odberom a aj ráno čo najviac tekutín. Večera pred odberom by mala byť ľahšia a diétnejšia. Vhodná je konzumácia pečiva, medu, ovocia či zeleniny.

 

Viac informácií môžete získať na iveta.konyckova@karlovaves.sk alebo na čísle 0940 634 126.

Nenašli ste na tejto stránke čo ste hľadali? Skúste Vyhľadávanie alebo nás kontaktujte na info@karlovaves.sk

Tlačiť
    Naposledy upravené: 11. februára 2016