menu menu
facebook instagram
webstranka@karlovaves.sk
Mapa Stránky - GDPR

V Karlovej Vsi sa bude v apríli opäť bezplatne odvážať elektroodpad

Obyvatelia Karlovej Vsi sa budú môcť na jar opäť bezplatne zbaviť nepotrebných elektrospotrebičov. Odvoz starého elektroodpadu z domácností na ekologickú recykláciu je naplánovaný na 20. apríla. Záujem o odvoz je však potrebné vopred nahlásiť, a to najneskôr do 17. apríla.

Pre tejto účel je potrebné kontaktovať miestny úrad. Obyvatelia tak môžu urobiť počas úradných hodín na telefónnom čísle 02 /707 11 281 alebo 02 707 11 275, prípadne elektronicky prostredníctvom e-mailovej adresy halina.trubinyiova@karlovaves.sk. Nahlásiť treba druh a počet spotrebičov, ktoré treba odviezť, presnú adresu ako aj kontaktné údaje. Zber je zároveň možné objednať aj on-line na webovej stránke www.zberelektroodpadu.sk

Karlova Ves zároveň pripomína niekoľko dôležitých pokynov. Obyvatelia by spotrebiče v žiadnom prípade nemali vykladať na ulicu. Mohli by ich totiž mohli vziať neoprávnení zberači, neodborne ich rozobrať, nepredajné komponenty odhodiť a prispieť tak aj k vzniku čiernych skládok. Elektroodpad je potrebné vyložiť do vchodu bytového domu, respektíve za bránu rodinného domu v deň zberu, teda 20. apríla do 8.00 hod.

Aby sme v priebehu dňa stihli odviezť spotrebiče zo všetkých nahlásených adries, elektroodpad nevynášame z bytov, pivníc či povál,“ odkazuje organizácia ENVIDOM – Združenie výrobcov elektrospotrebičov pre recykláciu, ktorá odvoz v spolupráci s mestskou časťou organizuje. Ak sa z dôvodu dopravného zdržania nepodarí jej pracovníkom nahlásený elektroodpad odviezť do 14.00 hod, treba ich kontaktovať do 14.30 hod na telefónnom čísle 0907 434 303.

Odviezť je možné chladničky, práčky, počítače bez monitorov, rádiá či DVD, nie však televízory ani monitory. Ak záujemca nestihne aprílový termín zberu, môže si jeho odvoz objednať bezplatne počas celého roka, približne každé dva týždne. Termíny zberu sú zverejnené na webovej stránke www.zberelektroodpadu.sk

Foto: ilustračné (internet)

Nenašli ste na tejto stránke čo ste hľadali? Skúste Vyhľadávanie alebo nás kontaktujte na info@karlovaves.sk

Tlačiť
    Naposledy upravené: 11. apríla 2024