menu menu
facebook instagram
webstranka@karlovaves.sk
Mapa Stránky - GDPR

V škôlke na Kolískovej pribudli deti

Stalo sa tak vďaka rozšírenej kapacite v materskej škole. Pribudla tam nová trieda pre 20 detí. V tejto časti bola kedysi ubytovňa, ale Karlova Ves ju stavebne upravila, zrekonštruovala, vymaľovala a vynovené, čisté priestory môžu slúžiť najmenším Karlovešťanom.

„Deťom sme zabezpečili nové interiérové vybavenie, herňu s novým nábytkom, stolmi so stoličkami aj úložnými priestormi. Každé dieťa má v šatni svoju skrinku a pohodlnú lavičku na prezutie. Veríme, že aj tento zvýšený komfort prispeje k príjemnému pobytu našich najmenších obyvateľov v materskej škole,“ povedala vedúca oddelenia školstva Iliana Medviďová.

„Po predpoludňajšom programe si deti môžu oddýchnuť v spálni na nových posteliach s mäkkými paplónmi. Deti dostali aj didaktickú techniku, akou sú interaktívna dotyková tabuľa, interaktívna podlaha, ale aj obľúbené stavebnice či kuchynka. Svoj pracovný priestor s IT technikou dostali aj pani učiteľky,“ opisuje Iliana Medviďová.

Pribudli aj noví zamestnanci

Škôlka kvôli novej triede rozšírila rady zamestnancov o dve nové učiteľky, upratovačku a v kuchyni sa deťom prihovára nová pani kuchárka. Vynovené priestory kuchyne vedie od septembra nová vedúca školskej jedálne.

„Rekonštrukciou, ktorá prebiehala v lete a na jeseň minulého roku, boli obnovené všetky miestnosti týkajúce sa jednej triedy materskej školy. Sú tam nové hygienické miestnosti, a to umyváreň pre deti, WC pre učiteľky a miestnosť pre upratovačku. Všetky tieto priestory majú nové inštalácie vody, kanalizácie, kúrenia, elektroinštalácie, maľby, obklady a podlahy z dlažby či PVC i sanitu. V triede a spálni sú takisto nové povrchy podláh a stien, vymenené radiátory aj s rozvodmi, nainštalované bolo vzduchotechnické zariadenie na výmenu vzduchu vo všetkých miestnostiach a nové interiérové dvere,“ rekapituluje rozsah vykonaných stavebných prác vedúci oddelenia investícií, správy majetku a budov Allan Bánik.

Projekt bol realizovaný s finančnou podporou Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR – Podpora regionálneho rozvoja.

Nenašli ste na tejto stránke čo ste hľadali? Skúste Vyhľadávanie alebo nás kontaktujte na info@karlovaves.sk

Tlačiť
    Naposledy upravené: 4. septembra 2023