menu menu
facebook instagram
webstranka@karlovaves.sk
Mapa Stránky - GDPR

Vďaka rodičov za nové priestory v MŠ Majerníkova 60

Renovácia materských škôl je stálou témou medzi rodičmi detí v predškolskom veku. Niet sa čo čudovať. Každý rodič chce, aby jeho dieťa malo najlepšie podmienky pri výchovno-vzdelávacom procese. Mestská časť sa snaží v tejto veci robiť maximum a pravidelne vyčleňuje z rozpočtu prostriedky na obnovu školských a predškolských zariadení.

Pred Vianocami prišiel na miestny úrad list od rodičov detí Materskej školy na Majerníkovej ulici 60, v ktorom poďakovali za zrekonštruované priestory materskej školy. Najväčšou investíciou bolo vybudovanie detského ihriska v areáli školy, aby sa mali škôlkari kde bezpečne hrať. Zlepšili sa aj podmienky detí v samotnej budove tejto najmladšej karloveskej škôlky,“ povedal vicestarosta Karlovej Vsi Branislav Záhradník.

Pri prácach boli nápomocné nielen Verejnoprospešné služby Karlova Ves, ale úrad vyzdvihuje aj angažovanosť samotných rodičov. Otcovia detí z materskej školy počas poobedňajšej brigády vyčistili a zbavili buriny átrium, v ktorom pravidelne šantia ich deti na čerstvom vzduchu. Ostáva už iba počkať na „horolezcov“, aby v átriu očesali dva stromy. V septembri tak nastúpili predškoláci na Majerníkovej 60 do pekných a účelne zariadených tried s novými šatňovými skrinkami na chodbe.

S investíciami do školstva počíta aj rozpočet na rok 2018. Prioritou je verejnosťou očakávaná rekonštrukcia bazéna na ZŠ Majerníkova, kde je takisto potrebné zafinancovať obnovu spojovacieho mostíka medzi budovami škôl. V Základnej škole Majerníkova 60 je naplánovaná 1. etapa výmeny okien a na opravu čaká takisto strecha na SŠ Tilgnerova 14. Celkovo sa na rekonštrukciu školských objektov ráta s prostriedkami vo výške 900 000 eur.

Nenašli ste na tejto stránke čo ste hľadali? Skúste Vyhľadávanie alebo nás kontaktujte na info@karlovaves.sk

Tlačiť
    Naposledy upravené: 9. februára 2018